Отборът на Австрия направи важна крачка в битката за второто

Отборът на Австрия направи важна крачка в битката за второто ...

Австрия докосва еврофиналите.

Отборът на Австрия направи важна крачка в битката за второто място в група G на европейските квалификации. Тази вечер футболистите от алпийската държава измъкнаха ценен успех с 1:0 като гост на прекия конкурент Словения и се утвърдиха след Полша на втората позиция в потока с 16 точки. "Дружина полска" има 19, а до края на квалификациите остават два кръга. Другият конкурент на Австрия Северна Македония загуби гостуването на Полша и също почти отпадна от битката за втората позиция и евентуално класиране. Австрийците излязоха с осакатен от контузии състав, като големите отсъстващи бяха Давид Алаба и Марко Арнаутович, но проблемите сякаш вдигнаха духа на момчетата на селекционера Франко Фода. Победата в Любляна донесе нападателят Стефан Пош в едва четвъртия си мач с националната фланелка. Той се разписа в 21-ата минута след изпълнен от Валентино Лазаро ъглов удар. До края на полувремето имаше много напрежение пред вратата на австрийците, които сред почивката успешно запазиха резултата и направиха тази гигантска крачка към класирането. ЕВРО 2020 8 кръг, неделя 13 октомври Словения 0:1краен резулат Австрия