Отборът на Ауда допусна домакинска загуба с 1:2 в сблъсъка

...

Георги Минчев сменен на полувремето при загуба на Ауда

Отборът на Ауда позволи домакинска загуба с 1:2 в конфликта с Лиепая от 33-тия кръг на шампионата на Латвия. Българският нападател на домакините Георги Минчев стартира мача като титуляр, само че не сподели най-хубавото от себе си, получи жълт картон и бе сменен на полувремето.

Лиепая поведе в 32-рата минута с гол на Готие Манкенда, а в 70-ата Додо удвои от дузпа.

Райвис Киршс върна Ауда в мача в 84-ата минута, намалявайки резултата, само че домакините нямаха доста време до края, а в 90-ата минута останаха и с човек по-малко, откакто Томислав Щипич получи червен картон.

След този мач Лиепая е на 4-ото място с 66 точки, до момента в който Ауда е една позиция по-надолу, само че със съществено закъснение, като има 48 точки в актива си.