Отборът на Атлетико (Мадрид) завърши сезона в испанското футболно първенство

...

Атлетико завърши сезона с равенство срещу Леванте

Отборът на Атлетико (Мадрид) приключи сезона в испанското футболно състезание на втората позиция в крайното класиране.

В последния си мач за актуалната акция " дюшекчиите " се добраха до реми - 2:2 при визитата си на Леванте.

Двубоят бе без значение и за двете единайсеторки, само че несъмнено домакините се постараха надалеч повече за спечелването му и триумфът им щеше да бъде подобаващ. До подобен обаче не се стигна, макар че те водеха с 2:0.

Това бе десетото тъждество за отбора на Диего Симеоне през цялата футболна година, като съставът позволи съществено разпределяне в редиците си в последните три дуела, откакто към този момент и на процедура бе ясно, че ще финишира зад Барселона и пред Реал (Мадрид) в таблицата.
 Снимка 423987
Източник:

Везо асистира на Кабако за 1:0 след едвам 6 минути игра, а Марти повиши 2:0 още веднъж в границите на първите 45 минути - 9 минути преди паузата.

Малко след почивката Кореа видя аления цвят на картона и остави тима си с човек по-малко на терена, което единствено затвърди протичащото се на терена.

Родриго Ернандес върна един гол за гостите двадесет минути преди края на срещата, а Камело оформи крайното 2:2 малко по-късно.
 Диего Симеоне: Бяхме наясно, че има възможност Гризман да си тръгне
Симеоне: Бяхме наясно, че има възможност Гризман да си тръгне

" Играчите постоянно търсят велики клубове като Барселона или Байерн "

Звездата на Атлетико Антоан Гризман игра цялостни 90 минути за отбора, макар че всички са наясно, че той напуща тима. Самият международен първенец удостовери това и получи пожеланията на съотборниците и треньора си за бъдещи триумфи със идващия му клуб.
 Адвокатът на Гризман е в Барселона, договаря последните елементи към прехвърлянето