Отборът на Атлетико (Мадрид) направи решителна крачка към четвъртфиналите за

...

Триумфално завръщане за Диего Коща, Атлетико громи за Купата на Краля

Отборът на Атлетико (Мадрид) направи решителна крачка към четвъртфиналите за Купата на Краля. Селекцията на Диего Симеоне завоюва първия си осминафинален дуел в шампионата, откакто се наложи с 4:0 при гостуването си на Леида.

" Рохибланкос " нямаха никакъв проблем с надалеч по-скромния си конкурент, а вечерта бе белязана от завръщането на Диего Коща. Нападателят се появи през втората част, а също така съумя да означи и гол. За Атлети дебютира и другото ново попълнение, което трябваше да чака половин година, с цел да играе за столичани - Витоло.

Мигел Анхел Хил Марин: Отношенията сред Атлетико (Мадрид) и Барселона са отлични
Атлетико (Мадрид): Отношенията ни с Барселона са отлични, искахме да се защитим

" Очевидно е, че е имало контакт сред тях и Гризман "

" Дюшекчиите " взеха решение всичко в този дуел още до почивката, когато към този момент водеха с 2:0 след точни изстрели на Диего Годин и Фернандо Торес.

До края достойнството да сътвори класиката имаше гореспоменатият Коща в 69-ата минута. Испанският национал се възползва от отличен пас на Хуанфран и падайки матира Оливерос.

Крайното 0:4 пък оформи появилият се като запаса - Антоан Гризман. Минута по-рано домакините останаха с човек по-малко поради червен картон на Трилес

Снимка 331926
Източник:

В другата среща от този час, елитният Алавес също се поздрави с експресивен триумф . Баските завоюваха гостуването си на Форментера с 3:1. Два гола означи босненецът Ермин Демирович, до момента в който едно добави Мунир Ел Хадади.

ЛЕИДА ЕСПОРТИУ - АТЛЕТИКО (МАДРИД) 0:4

0:1 Годин (33 " ), 0:2 Торес (37 " ), 0:3 Коща (69 " ), 0:4 Гризман (90+2)

СТАДИОН : " Камп д " Еспорт де Леида "

СЪДИЯ : Р. Бенгоечеа

ЛЕИДА : Оливерос, Нунес, Трилес, Пумар, Сатрустегуй, Бандех, Молинга, Гнинг, Валиенте, Агудо, Радулович (резерви: Андриу, Ривас, Мартинес, Феликс, Лопес)

АТЛЕТИКО : Моя, Хуанфран, Годин, Хименес, Ернандес, Фернандес, Саул, Караско, Торес, Гамейро, Кореа (резерви: Вернер, Партей, Гризман, Коща, Витоло)