Отборът на Атлетико Мадрид надигра убедително с 3:0 гостуващия Леванте

...

Атлетико продължи победния си ход у дома, Ел Ниньо завъртя 100 гола

Отборът на Атлетико Мадрид надигра безапелационно с 3:0 гостуващия Леванте в дуел от 32-ия кръг на Ла Лига. Това беше седма поредна поредна победа на Wanda Metropolitano, която разреши на “лос колчонерос” да възстановят разлика до Барселона - 11 точки. Анхел Корея (33), Антоан Гризман (49) и Фернандо Торес (77) се разписаха за триумфа на “червено-белите”.

Атлетико Мадрид - Леванте @@@Кевин Гамейро размени Диего Коща като сътрудник на Антоан Гризман. Момчетата на Диего Симеоне последователно стегнаха обръча към валенсианската отбрана. Гостите от “Сиутат де Валенсия” на два пъти заплашиха вратата на Ян Облак до края на полувремето. Роджър Марти беше много покрай попадение в 21-ата минута, когато стреля с глава около далечната греда. Мадридчани стигнаха до гол с първата си в действителност рискова офанзива. В 33-ата минута Анхел Корея завъртя двама с един финт в наказателното поле и шутира фалцово към левия ъгъл на вратаря, с цел да открие резултата. В 41-ата Гризман падна в наказателното поле и съдията по-скоро вярно му извади жълт картон за симулация.
100 - Fernando Torres is the fifth Atletico player to reach 100+ goals in La Liga history. Myth. pic.twitter.com/ulYJCo7XqU
— OptaJose (@OptaJose) April 15, 2018

В началото на втората част френският стрелец нокаутира “гранотас” с втори гол. В 49-ата Шиме Върсалко центрира ниско към дузпата, откъдето Гризман шутира мощно под напречната греда за 2:0. След попадението на Гризман темпото спадна още повече. Гостите съвсем не притесняваха отбраната на “дюшекчиите”. В 77-ата минута Анхел Корея центрира отдясно и резервата Фернандо Торес означи с крайник от въздуха от към 10 метра - 3:0. Това беше гол номер 100 за Ел Ниньо в Примера дивисион.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА Примера дивисион 32 кръг, неделя 15 април  Атлетико Мадрид 3:0краен резулат  Леванте