Отборът на Атлетик Билбао запази шансовете си да участва в

...

Късен гол от дузпа спаси Атлетик Билбао при гостуването на Майорка

Отборът на Атлетик Билбао резервира възможностите си да взе участие в европейските клубни шампионати през идващия сезон, откакто приключи 1:1 при визитата си на Майорка в среща от 32-ия кръг на испанската Ла Лига.

Въпреки че точката означаваше пропусната опция за " лъвовете " да се изравнят с Бетис на 6-а позиция, то момчетата на Ернесто Валверде би трябвало да са удовлетворени от равенството, имайки поради, че то беше обезпечено надълбоко в добавеното време на срещата.

Преди това обаче кореецът Канг-Ин Лий бе дал задатък на Майорка с попадение в 58-а минута, при което полузащитникът се възползва от асистенция на Ведад Муричи.

Този гол бе на път да се окаже задоволителен за триумф на домакините, само че в 96-а минута Атлетик Билбао получи право да извърши дузпа и Иняки Уилямс беше прецизен от бялата точка, оформяйки крайното 1:1.

По този метод баските събраха 47 пункта на 7-о място и остават на два зад състава на Бетис, до момента в който Майорка заема 12-а позиция с актив от 41 точки.