Отборът на Атлетик Билбао се наложи над Алавес с 2:0

...

Атлетик Билбао на върха след успех над Алавес

Отборът на Атлетик Билбао се наложи над Алавес с 2:0 в домашен мач от пети кръг на Ла Лига. Попаденията на "Сан Мамес " означиха Раул Гарсия от дузпа и Икер Мунианин.

Първото полувреме мина под диктовката на “лъвовете”. Тимът от “Мендисороса” игра доста затворено и това лиши първата част от задоволително забавни обстановки.

В 35-ата минута Иняки Уилиямс бе изведен зад тила на отбраната и Рубен Дуарте бе заставен да го задържи. След детайлно ревизиране на обстановката благодарение на ВАР реферът на срещата Хил Мансано назначи дузпа. Раул Гарсия осъществя от 11-те метра и откри резултата.

След почивката отборът от Витория продължи да играе пасивно макар че изоставаше в резултата.

В 65-ата минута Муниаин извърши огромен пропуск, откакто бе останал безусловно самичък на втора греда.

При идната офанзива на “червено-белите” Уилямс нацели греда.

В 72-рата момчетата на Гайска Гаритано вкараха за 2:0. Ибай Гомес насочи удар, вратарят Фернандо Пачеко не съумя да избие добре и Муниаин протегна крайник на голлинията, с цел да означи за крайното 2:0.

С тази победа "лъвовете " станаха новият краткотраен водач в Примера, само че в последния дуел от кръга Севиля и Реал Мадрид ще се борят за челната позиция в Примера.