Отборът на Атлетик (Билбао) продължава с възходящото си представяне под

...

Възходът на Атлетик продължава, този път жертвата е Севиля

Отборът на Атлетик (Билбао) продължава с възходящото си показване под управлението на Гайзка Гаритано.

Тази вечер " лъвовете " подсетиха за своята класа и удариха третия във краткотрайното класиране Севиля с 2:0. По този метод баските се отдалечиха на три пункта от рисковата зона, възползвайки се оптимално от грешките на съперниците в борбата за оцеляване. Нужно е да се означи, че " червено-белите " към този момент са в серия от пет мача без загуба в Примера.

Снимка 399936
Източник:

Двубоят на " Сан Мамес " се разви чудесно за домакините, които поведоха след 22 минути игра. Кордоба комбинира бързо с Иняки Уилямс, който навлезе в полето на Севиля, внезапно смени посоката против Симон Кяер, а по-късно прати същинска бомба в горния ляв ъгъл на Вацлик.

Хетафе завоюва гостуването си на Виляреал с 2:1
" Жълтата подводница " стремително върви към дъното

Домакините изгубиха с 1:2, изпуснаха дузпа в последната минута на мача

Гостите можеха да изравнят още в 32-ата минута, само че нежната преднина на баските беше непокътната от отличния Яго Ерерин, намесил се уверено при удар на Пабло Сарабия.

Устремът на андалусци в търсене на положителен резултат продължи и след паузата. Голмайсторът им Андре Силва насочи мощна бомба, само че и тя не съумя да матира постоянния през днешния ден вратар на домакините в 74-ата минута.

Атлетико (Мадрид) победи Леванте с 1:0
Гол от дузпа донесе трите точки за Атлетико против Леванте

Гол на Гризман от дузпа реши всичко в срещата

Атлетик подпечата своя триумф шест минути преди края, когато Иняки Уилямс осъществя втори гол. Юношата на клуба за следващ път показва своята скорост, като мина на церемониал през тромавата севилска защита, финтира и Вацлик, с цел да може момент по-късно да оформи крайното 2:0.