Отборът на Атлетик Билбао остана непобеден в Ла Лига, ала

...

След хикс с последния Атлетик сдаде върха в Испания

Отборът на Атлетик Билбао остана непобеден в Ла Лига, но ремито 1:1 против последния във краткотрайното класиране Леганес беше с цената на това, че баските изгубиха водачеството в шампионата след своя мач от 6-и кръг.

Тимът на Гайска Гаритано позволи едвам втори гол в мрежата си от началото на сезона, а неговата тежест се оказа много сериозна. След нулево първо полувреме в Леганес точно Билбао беше отборът, който съумя да открие. В 59-ата минута Раул Гарсия извърши точно дузпа, шутирайки с мощност под гредата – 0:1.

Само две минути по-късно обаче домакините изравниха. Оскар Родригес блесна с виртуозно осъществяване на директен свободен удар, при което изстреля топката над стената и право в горния десен ъгъл. Стражът Ектор Ерерин единствено изгледа топката, която влетя около него за 1:1.

Десет минути по-късно гостите имаха искания за втора дузпа в своя изгода, но след интервенция на системата ВАР реферите решиха, че нямат съображение за такава.

Във краткотрайното класиране Атлетик Билбао остана втори с 12 точки, изоставайки на една зад новия водач Атлетико Мадрид. Леганес от своя страна завоюва едвам втора точка от началото на акцията и остава на дъното, въпреки че и 19-ият Ейбар има единствено 2 в актива си.