Отборът на Аталанта се изкачи на първо място във временното

...

Аталанта излезе първи в Италия и остави Монца без Антов на дъното

Отборът на Аталанта се изкачи преди всичко във краткотрайното класиране на италианската Серия А, откакто се наложи над Монца при гостуването си с 2:0. За тима на домакините не игра българският национал Валентин Антов, който остана неизползвана запаса.

Първото полувреме приключи без голове. Веднага след почивката удар на датския национал на гостите Расмус Хьойлунд срещна гредата. Малко по-късно обаче Адемола Лукман му даде чудесна топка и датчанинът вкара първия си гол за италианския отбор.

Аталанта направи задатъка си по-убедителен след автогол на бранителя на домакините Марлон в 65-ата минута.

Монца пък стана едвам третият италински дилетант в Серия А, който губи първите си пет мача в шампионата и е твърдо на дъното.