Отборът на Аталанта разгроми Сасуоло с 4:1 в двубой от

...

Аталанта разгроми Сасуоло, Сапата с дубъл

Отборът на Аталанта разгроми Сасуоло с 4:1 в дуел от 25-ия кръг на Серия А, който се изигра на стадион " Атлети Адзури " в Бергамо.

Резултатът беше открит още в 16-ата минута, когато Берат Джимсити се възползва от подаване на Матия Калдара. В 31-ата минута домакините удвоиха преднината си с попадение на Дуван Сапата, а единствено пет минути по-късно Мехди Бурабия си означи автогол и резултатът стана типичен.

През второто полувреме темпото спадна, само че домакините стигнаха до четвърто попадение, а негов създател стана още веднъж Сапата. В самия завършек на мача Бурабия се реваншира, като се разписа почетно за гостите.

Старши треньорът на домакините Джанпиеро Гасперини сподели невъздържано държание и получи червен картон.

С триумфа Аталанта се утвърди на четвъртото място с 51 точки, като има шест повече от петия Рома. Бергамаските изостават на три от Интер, който по-късно през днешния ден приема Сампдория. Сасуоло пък е 12-и с 32 точки. Серия А 25 кръг, неделя 21 юни  Аталанта 4:1краен резулат  Сасуоло