Отборът на Аталанта разгроми Сасуоло с 4:1 като гост в

...

Аталанта разгроми Сасуоло и влезе в топ 3

Отборът на Аталанта разгроми Сасуоло с 4:1 като посетител в дуел от шестия кръг на Серия А и излезе на трето място във краткотрайното класиране с актив от 13 точки. Четирите попадения за гостите от Бергамо бяха маркирани до 35-ата минута, след което тимът на Аталанта понижи внезапно оборотите и като че ли се смили над домакините от Реджо Емилия.
Резултатът беше открит още 6-ата минута, когато се разписа Алехандро Гомес след астистенция на Ремо Фройлер. В 13-ата минута гостите удвоиха посредством Робин Гозенс, а в 29-ата Гомес оформи своя дубъл. Вихрушката пред вратата на Сасуоло продължи и в 35-ата минута Дуван Сапата вкара за 4:0. След почивката Аталанта остави самодейността на Сасуоло и домакините стигнаха до почетно попадение посредством Дефрел в 64-ата минута. До края Сасуоло можеше да стигне и до втори гол, само че на нападателите на домакините липсваше акуратност. Серия А 6 кръг, събота 28 септември  Сасуоло 1:4краен резулат  Аталанта