Отборът на Аталанта постигна убедителна победа с 3:0 при визитата

...

Аталанта се завърна към победите като гост

Отборът на Аталанта реализира безапелационна победа с 3:0 при визитата си на Бреша в първа среща от 14-ия кръг на Серия “А”. Така отборът остава непобеден на непознат терен в италианския хайлайф, като преди този момент започва сезона с четири следващи триумфа в гостуванията, след което обаче направи три ремита надалеч от Бергамо.

Резултата откри Марио Пашалич в 26-ата минута, когато засече с глава центриране на Тимъти Кастан. В 39-ата хърватинът нацели напречната греда след нов удар с глава. Все отново той съумя да стигне до втория си гол в мача в 61-ата минута, когато с пета насочи топката в мрежата след подаване на Йосип Иличич. В 69-ата Руслан Малиновский също се регистрира с изстрел в гредата. В добавеното време Иличич ознаменува положителното си показване с попадение след своя солова акция.
#BresciaAtalanta | 0-3 | FULL-TIME

Il derby è nostro!!! GRANDI RAGAZZI!!!
The derby is ours!!! WELL DONE LADS!!!
#SerieATIM #GoAtalantaGo pic.twitter.com/P8X5Hm18k0
— Atalanta B.C. (@Atalanta_BC) November 30, 2019 Така Аталанта се изкачи на 5-ата позиция в класирането с актив от 25 точки, а Бреша остава на дъното с едвам 7 пункта след шестото си следващо турнирно проваляне. Серия А 14 кръг, събота 30 ноември  Бреша 0:3краен резулат  Аталанта