Отборът на Аталанта постигна победа с 3:2 като гост на

...

Аталанта изтръгна победата като гост на Удинезе

Отборът на Аталанта реализира победа с 3:2 като посетител на Удинезе в зрелищен мач от 28-ия кръг на Серия “А”.

Бергамаските излязоха напред в резултата още в 9-ата минута, когато Дуван Сапата се възползва от чудесна асистенция на капитана Алехандро Гомес. В 31-ата обаче голмайсторът на “фриуланите” Кевин Лазаня възвърне равенството. В 71-ата резервата Луис Муриел извърши прелестен директен свободен удар и още веднъж даде задатък на гостите. Колумбиецът означи втория си гол в мача едвам осем минути по-късно, този път с мощен шут отдалече. Лазаня не остана по-назад и също с второто си попадение за вечерта оформи крайното 2:3, засичайки с глава центриране на Марвин Зегелаар. Серия А 28 кръг, неделя 28 юни  Удинезе 2:3краен резулат  Аталанта