Отборът на Аталанта постигна минимална победа с 1:0 при гостуването

...

Гол от дузпа стигна на Аталанта, за да се приближи на точка от Интер

Отборът на Аталанта реализира минимална победа с 1:0 при гостуването си на Каляри от 30-ия кръг на Серия “А”. Така той продължи рекордната си серия от турнирни победи, която към този момент наброява осем такива. Междувременно, техният противник позволи първата си загуба след подновяването на сезона.

Аталанта за следващ път насочи голям брой удари по посока на противниковата врата, само че съумя да означи единствено един гол. Сардинците бяха тези, които първи стигнаха до попадение в 12-ата минута, дело на Джовани Симеоне, само че то беше анулирано след ревизиране посредством ВАР поради игра с ръка по-рано в офанзивата. В 23-ата удар на Луис Муриел беше спрян от гредата, само че той въпреки всичко се разписа едвам четири минути по-късно, когато беше прецизен от дузпа, откакто Андреа Карбони си изкара червен картон за фаул против Руслан Малиновски. Бергамаските можеха да запишат по-голяма победа, само че в 49-ата минута удар с глава на Ханс Хатебур срещна гредата.
#CagliariAtalanta | 0-1 | FULL-TIME

Basta un rigore di Muriel alla Sardegna Arena! ENNESIMA VITTORIA, GRANDI RAGAZZI!!
Muriel's penalty is enough! WE WIN AGAIN!!#GoAtalantaGo pic.twitter.com/2GyKIBBlzj
— Atalanta B.C. (@Atalanta_BC) July 5, 2020 С днешния триумф четвъртият в класирането Аталанта събра 64 точки и към този момент изостава единствено на една от третия Интер. Каляри пък е 11-и с 39 пункта в своя актив. Серия А 30 кръг, неделя 5 юли  Каляри 0:1краен резулат  Аталанта