Отборът на Аталанта постигна комфортна победа с 2:0 у дома

...

Аталанта се утвърди в зона Шампионска лига

Отборът на Аталанта реализира удобна победа с 2:0 вкъщи над Наполи в дуел от 29-ия кръг на Серия А и се утвърди в зона Шампионска лига, като заема 4-ото място с 60 точки. Петият във краткотрайното класиране Рома изостава на 12 преди семейството на Удинезе, а до кра на сезона остават пет кръга.
Наполи, който завоюва Купата на Италия, пък върви пети с 45.

Първото полувреме на дуела в Бергамо ще се запомни с контузията, която получи титулярният пазач на Наполи Давид Оспина. Той пострада след конфликт в главата със съотборника си Марио Руи и Матия Калдара от Аталанта.
 Аталанта разгласи прехвърлянето на халф от Ювентус
Оспина беше сменен в 30-ата минута, като напусна оцапан с кръв и на носилка терена, а на мястото му заигра младият Алекс Мерет (роден 1997 година).

Домакините изковаха триумфа си с две попадения през втората част. Марио Пашалич откри с глава след центриране отляво на наказателното поле на Гомес. В 55-ата Робин Госенс удвои резултата с удар с левия крайник след безредие в наказателното поле на Наполи.

КЛАСИРАНЕ

ГОЛМАЙСТОРИ

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА Серия А 29 кръг, четвъртък 2 юли  Аталанта 2:0краен резулат  Наполи