Отборът на Аталанта е устремен към групите на Лига Европа

...

Аталанта гази 8:0, началото постави бивш бранител на Лудогорец

Отборът на Аталанта е насочен към групите на Лига Европа за втора поредна година. “Бергамаските” разнищиха ФК Сараево с 8:0 като посетител и се класираха за третия прелиминарен кръг на Лига Европа. Преди седмица двата отбора направиха 2:2, само че в реванша на препълнения стадион в столицата на Босна и Херцеговина Аталанта изнесе същинска футболна лекция.

Резултата откри в 4-ата минута някогашният бранител на Лудогорец Хосе Луис Паломино, който се разписа от близко с глава. Капитанът Алехандро Гомес повиши на 2:0 с отдалечен изстрел, а Андреа Масиело, нов отдалечен удар на Гомес и автогол на Мерсудин Ахметович напълно съкрушиха домакините. Младокът Муса Бароу заби хеттрик за отбора на Джан Пиеро Гасперини.
Black Eagles through in Europa League with 6-0 home winhttps://t.co/shptt5qprQ pic.twitter.com/eeLYmqD9dE
— Beikta JK English (@BesiktasEnglish) 2 август 2018 година
Бешикташ също беше повече от безапелационен - 6:0 против Б36 Торшавн от Фарьорските острови, а Стяуа разруши с 4:0 Рудар (Веленье). Освен Рудар, от словенските представители отпадна и Домжале, който водеше до 87-ата минута на Уфа, само че не удържа преднината си. По подигравка на ориста, гола за руснаците вкара словенецът Боян Йокич и с помощта на попадението си на непознат терен Уфа продължи напред.
Другите два тима от Словения преодоляха втория кръг. Марибор победи с 2:0 грузинския Чихура, а Олимпия (Любляна) направи 1:1 с Крусейдърс и с общ резултат 6:2 отстрани северноирландците.