Отборът на Арсенал завърши сезона във Висшата лига с победа.

...

Обамеянг се развихри и сложи точка на топчийския сезон с успех

Отборът на Арсенал приключи сезона във Висшата лига с победа. Момчетата на Унай Емери надвиха с 3:1 над Бърнли на "Търф Муур " в среща от 38-ия кръг на шампионата.

“Топчиите” имаха илюзорни шансове за Топ 4, само че трябваше да наваксат цели 8 гола (при загуба на Тотнъм от Евъртън), с цел да изместят "шпорите " от четвъртото място. В последна сметка Тотнъм приключи при 2:2 вкъщи с "карамелите " и остави Арсенал пети в крайното подрежадне.

Иначе против Бънрли "топчиите " вкараха на два пъти посредством Пиер-Емерик Обамеянг (52', 63'), както и посредством Едуард Нкетиа в добавеното време на втората част (94'). Почетен гол за Бърнли осъществя Ашли Барнс

Арсеанл приключва пети със 70 токи, на 4 пункта зад 5-ия Манчестър Юнайтед (66 т.) и на една зад 4-ия Тотнъм (71 т.).