Отборът на Арсенал записа важна победа в събирането си на

...

В мач с 6 гола Арсенал успя да надделее над Лийдс

Отборът на Арсенал записа значима победа в събирането си на точки за по-горните места в класирането и победи с 4:2 Лийдс Юнайтед като хазаин в мач от 24-ия рунд от Висшата лига. Хеттрик за „ артилеристите” вкара Пиер-Емерик Обамеянг (13, 41-д, 47). Ектор Бейерин пък вкара третия гол за домакините в 45-ата минута, с цел да могат те да поведат с 4:0. Все отново Лийдс Юнайтед върна два гола през второто полувреме, като първо Паскал Струйик бе прецизен с глава в 58-ата, а девет по-късно Елдер Коста на процедура оформи крайното 4:2 на „ Емирейтс”.

С триумфа си пък Арсенал измести Лийдс от десетото място във краткотрайното класиране и към този момент има 34 точки, до момента в който Лийдс е 11 с две по-малко.

След 18 минути игра Клих можеше да изравни резултата в столицата на Англия, само че шутът ми мина над напречната греда на Бернд Лено. Десетина по-късно Рафиня проби отдясно за Лийдс, откакто надбяга Седрик Соареш и откри Харисън вляво, само че ударът му бе избавен леко от немския пазач на „ топчиите”. В 33-ата реферът Стюарт Атуел отсъди дузпа. Букайо Сака получи добър пас вдясно от Мартин Йодегаард, а реферът видя фаул на Купър против юношата на домакините. След намесата на ВАР пък решението бе анулирано.

Пет преди края на първата част вратарят на Лийдс Мелие работи безобразно, позволявайки топката да бъде открадната в наказателното му поле от Букайо Сака. Стражът срита футболиста на Арсенал и този път дузпата нямаше по какъв начин да бъде анулирана. Обамеянг шутира мощно в десния ъгъл на Мелие и удвои преднината на Арсенал - 2:0.

Добрата игра на Арсенал продължи и разумно пристигна трети гол. Домакините проведоха ужасно нахлуване в края на полувремето. Букайо Сака комбинира вляво за Обамеянг, а той центрира към Бейерин. Бекът смъкна с глава обратно към Себайос, който прокара топката сред краката на Купър още веднъж за Бейерин, а той с рязък диагонален удар вкара трети гол - 3:0.

Стойностната игра на Арсенал продължи и през втората част. Себайос открадна топката пред наказателното поле на Лийдс и тя попадна в Смит-Роу. Младокът насочи удар към вратата на Лийдс, който се получи като центриране, а на далечната греда Обамеянг вкара четвърти гол за Арсенал, реализирайки своя хеттрик - 4:0.

След близо час игра Лийдс осъществя почетен гол, когато Паскал Струйик се извиси над всички след центриране от корнер и с глава матира Бернд Лено - 4:1. В 69-ата пък гостите вкараха втори гол на лондончани, а прецизен бе Елдер Коста - 4:2.

В 75-ата минута Патрик Бамфорд имаше искания за дузпа, които не бяха почетени, а в ответната контраофанзива Обамеянг нацели напречната греда на вратата, защитавана от Мелие.

На тима, воден от Микел Артета, му следва домакинство на водача Манчестър Сити, до момента в който Лийдс ще посрещне Уулвърхемптън.

Източник: fakti.bg