Отборът на Арсенал успя да победи Борнемут с 2:1 в

...

Арсенал пречупи Борнемут за ФА Къп

Отборът на Арсенал съумя да победи Борнемут с 2:1 в посещение в последния дуел от 4-тия кръг на ФА къп. През първото полувреме точни за състава на Микел Артета бяха Букайо Сака и Джо Уилък, преди Сам Сърдиж да означи почетното попадение в края на срещата, предава Гонг.

Още в 5-ата минута, при първата си сериозна офанзива в срещата, гостите стигнаха и до дебютно попадение. След многоходова офанзива Джоузеф Уилък напредна през центъра и откри Габриел Мартинели на границата на наказателното поле. Бразилецът незабавно откри нахлуващия от втора позиция Букайо Сака, който с мощен удар разстреля Марк Траверс за 1:0.

В 19-та минута момчетата на Микел Артета бяха покрай второ попадение. След чудесна тройна композиция по десния фланг сред Никола Пепе, Ектор Бейерин и Уилък последният беше изведен самичък против стража на Борнемут, само че от дребен ъгъл не съумя да вкара второ попадение.
Източник: fakti.bg