Отборът на Арсенал продължава с отличното си представяне под ръководството

...

Арсенал няма спирка - скоростни атаки донесоха важен успех над Лестър

Отборът на Арсенал продължава с отличното си показване под управлението на Унай Емери. " Топчиите " записаха десета поредна победа във всички шампионати, откакто довечера се постановиха над Лестър с 3:1.

Макар и след слаб старт - белязан с автогол на Ектор Бейерин, лондончани откриха сили и реализираха поврат. Той бе гарниран с блестящи скоростни офанзиви, приключили с попадения на Йозил и Обамеянг (2). Всички те подсетиха за едни позабравени времена в британския гранд и потвърдиха, че тази година " артилеристите " ще бъдат измежду претендентите за купата. Към днешна дата те са под №4 в класирането, с две точки по-малко от водачите Манчестър Сити.

Снимка 385031
Източник:

Домакините от Арсенал надали чакаха толкоз мощното начало на гостите. Единственият " провинен ", резултатът да не бъде открит беше вратарят Бернд Лено, който отчая гостите с отлични намеси, най-много при удар с глава на Хари Магуайър.

Лисиците бяха ощетени и от основния арбитър, откакто в 18-ата минута Роб Холдинг очевадно игра с ръка при въздушен дуел с Ндиди, само че сигнал от Крейг Поусън по този начин и не бе даден.

Съдбата въпреки всичко се усмихна на " сините " в 31-ата минута, когато те доближиха справедливо до преднината в мача. Бен Чиуел опита да центрира паралелно на голлинията. Топката обаче се чукна в крайници на Ектор Бейерин и съдбовно се насочи към мрежата на сюрпризирания Лено.

Арсенал въпреки всичко откри сили и стигна до ремито още преди сигнала за отмора. Ектор Бейерин ненапълно изкупи своята фина, откакто в 45-ата минута достави отличен пас за Месут Йозил, който доста елегантно матира Шмайхел за 1:1.

Челси и Манчестър Юнайтед приключиха наедно 2:2
Зрелище на " Стамфорд Бридж "! Юнайтед възкръсна, само че изпусна трите точки в края!

Рос Баркли избави " сините " в добавеното време

Второто полувреме стартира с обръщение от гостите, които удариха гредата посредством Ндиди.

Оттук насетне настъпи мигът на Пиер-Емерик Обамеянг. Габонецът се появи в игра след паузата и с двете си следващи попадения подсигури и трите точки за " топчиите ".

Първото попадение падна в 62-ата минута, когато триходова композиция Йозил - Бейерин - Обамеянг, препарира дефанса на Лестър, а всичко завърши с " лек " гол на празна врата от страна на последния.

180 секунди по-късно Оба още веднъж подвигна публиката на крайници, и този път след гениална отборна офанзива, напомнила за най-хубавите времена на лондонския гранд.

Снимка 385032
Източник:

До края " артилеристите " можеха да се поздравят и с още един прекрасен гол, но пропуск направи Александре Лаказет.

В идващия кръг на Арсенал следва посещение на Кристъл Палас, до момента в който Лестър приема вкъщи Уест Хям.

АРСЕНАЛ - ЛЕСТЪР 3:1

0:1 Бейерин - автогол (31 " ), 1:1 Йозил (45 " ), 2:1 Обамеянг (63 " ), 3:1 Обамеянг (66 " )

СТАДИОН : " Емиратс "

СЪДИЯ : К. Каванаг

АРСЕНАЛ : Лено, Лихтщайнер, Холдинг, Мустафи, Бейерин, Джака, Торейра, Иуоби, Йозил, Мхитарян, Лаказет (резерви: Мартинес, Обамеянг, Гендузи, Медли, Рамзи, Смит-Роу, Уелбек)

ЛЕСТЪР : Шмайхел, Амартей, Евънс, Магуайър, Чиуел, Менди, Ндиди, Перейра, Ихеаначо, Мадисън, Варди (резерви: Уорд, Олбрайтън, Фюкс, Гезал, Ибора, Оказаки, Союнчу)