Отборът на Арсенал не успя да задържи аванса си и

...

Арсенал и Лестър спретнаха хикс, който не се харесва на никой

Отборът на Арсенал не съумя да задържи задатъка си и приключи наедно – 1:1, с борещия се за място в Топ 4 в Анлгия – Лестър Сити, в мач от 34-ия рунд на Премиър лийг. Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата след 21 минути игра, а Джейми Варди в 84-ата изравни за хората на Брендън Роджърс. Равенството не е идеално за нито един от двата тима, а Еди Нкетия престоя на „ Емирейтс” по-малко от четири минути, откакто в 75-ата бе изпъден непосредствено с червен картон от рефера Крис Кавана.

По този метод Лестър остана четвърти с 59 точки, позволявайки на Челси да го задмине, като "лисиците " са с 59 точки, на точка зад "сините ". Петият Манчестър Юнайтед е с 55 пункта. Арсенал пък е седми с 50 точки, на девет зад четвъртия Лестър, само че може да бъде изпреварен от огромния си зложелател - Тотнъм Хотспър в утрешния ден.

От самото начало „ артилеристите” бяха по-дейният отбор. Това бе и ненапълно предстоящо, но първата по-опасна обстановка бе пред вратата на домакините. Марк Олбрайтън подаде добре за Келеши Ихеаначао, който стреля, само че Емилиано Мартинес отрази удара с крайници.

В 21-ата пък крайният защитник Киърън Тиърни стреля мощно от разстояние, само че Шмайхел беше хладнокръвен в обстановката. Малко по-късно обаче домакините дръпнаха напред в резултата. Тогава Дани Себайос подаде на Сака вдясно. Той центрира прелестно за Обамеянг, а габонецът не можеше да сбърка и откри с 20-ия си гол във Висшата лига.

Последва още по-сериозен напън на домакините, а Сака можеше да вкара втори гол след центриране точно на Обамеянг, само че Чаалар Союнджу със сетни сили мазета.

След 36 минути игра Ихеаначао осъществя гол във вратата на лондончани, само че голът бе анулиран поради засада, а секунди по-късно Каспер Шмайхел направи чудесно избавяне, откакто Хектор Бейерин достави ужасно центриране за Лаказет, само че ударът му не бе задоволително рисков за датчанина.

Със старта на втората част „ лисиците” бяха по-амбицираният тим, а удар на Ихеаначано бе отразен от Мартинес. В 67-ата минута пък Айосе Перес центрира за Джейми Варди, който не съумя да нацели добре топката, след което Шкодран Мустафи блокира удара.

В 71-ата минута Артета направи двойна промяна, която включва Еди Нкетия, който четири по-късно бе изпъден. Тогава младокът фаулира Джеймс Джъстин доникъде на терена, а реферът – Крис Кавана, погледна ВАР, с цел да се убеди, че Нкетия е за гонен и той напусна.

Това се отрази на играта, представяна от „ артилеристите” и в 84-ата те позволиха гол. Топката бе центрирана отдясно, а Айосе Перес я доближи преди Джейми Варди, който вкара гола, само че след дълго ревизиране на видеосистемата се утвърди, че испанецът не е в състояние на засада и голът бе зачетен – 1:1.

До края на срещата забавни събития на „ Емирейтс” нямаше и двата тима поделиха точките в Северен Лондон.
.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `` + `  ` + decodeURIComponent(obj.title) + ` ` + `` + `` + `