Отборът на Арсенал избегна нова грешна стъпка в битката за

...

Арсенал измъкна трите точки от Вила Парк в самия край

Отборът на Арсенал избегна нова неверна стъпка в борбата за купата във Висшата лига, откакто победи Астън Вила с 4:2 като посетител в мач от 24-ия кръг на шампионата. На " Вила Парк " " артилеристите " на два пъти съумяха да заличат гол пасив, а в добавеното време стигнаха до решителен гол с доза шанс.

Двубоят стартира чудесно за " виланите ", които поведоха в резултата още в 5-та минута посредством централния нападател Оли Уоткинс. Лондончани дадоха отговор бързо и изравниха в 16-та минута с гол на Букайо Сака, само че в 31-та минута бразилецът Филипе Коутиньо още веднъж изведе домакините напред. В 61-та минута украинският национал Олександър Зинченко изравни, като по всичко личеше, че двата отбора ще поделят точките, само че в 93-та минута удар от далечно разстояние на новото попълнение на Арсенал Жоржиньо срещна напречната греда, след което се отби във вратаря на Вила Емилиано Мартинес и попадна във вратата. Малко по-късно Габриел Мартинели оформи крайното 4:2 в интерес на гостите.

По този метод отборът на Микел Артета постави завършек на серията си от три следващи мача без победа във Висшата лига и общо четири мача без триумф във всички шампионати. Така Арсенал към този момент има преднина от три точки пред втория в класирането Манчестър Сити при еднакъв брой изиграни мачове. По-късно през днешния ден " жителите " гостуват на Нотингам Форест. Астън Вила заема 11-та позиция в класирането с актив от 28 точки. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg