Отборът на Арка (Гдиня) постигна важна победа с 3:1 в

...

Арка с важна победа без контузения Алекс Колев

Отборът на Арка (Гдиня) реализира значима победа с 3:1 в семейството си на Висла (Краков) от 6-ия кръг на плейофа за оставане в полската Екстракласа. Българският нападател Алекс Колев не игра в този мач поради травма. С този триумф неговите съотборници съвсем осигуриха оцеляването на тима в елита и за идващия сезон.

Арка поведе в резултата с гол на Дея в 5-ата минута, само че Сива възвърне равенството в 40-ата.

През второто полувреме домакините се активизираха и измъкнаха успеха с две попадения на Вейнович в 58-ата и 70-ата минута от дузпа.

Така Арка събра актив от 42 точки и излезе на 4-ото място във втората осмица и е на 5 точки от рисковата зона, като застрашените Висла (Плок) и Заглебие (Сосновиец) имат по два мача до края на сезона. Висла (Краков) пък резервира първото си място с 49 точки.