Отборът на Арда записа първа победа на подготвителния си лагер

...

Арда надигра и победи шампиона на Грузия

Отборът на Арда записа първа победа на подготвителния си лагер в Турция, откакто се наложи с 3:2 над Динамо Тбилиси, пред погледа на президента Петър Пешев и някогашния народен селекционер Красимир Балъков.

Играчите на Арда поеха самодейността още след първия съдийски сигнал, и сътвориха две положения посредством Румян Ховсепян и Илиас Хасани. В 15-та минута Спас Делев пресече подаване на грузински защитник, напредна самичък в наказателното поле, само че ударът му бе париран от стража на Динамо. В 23-та минута Делев застана зад топката за осъществяване на директен свободен удар и не даде никакви шансове на вратаря, с което откри резултата. Съперникът на Арда отговори с два слаби удара, които не затрудниха Караджов. В 40-та минута още веднъж Спас Делев бе в основата на следващата рискова офанзива. Той пое топката и с отдалечен удар нацели гредата, а след няколко минути отнво тества силата на своя удар, само че бе неакуратен.