Отборът на Арда спечели с 2:1 гостуването на Левски от

...

Арда шокира Левски на Герена |

Отборът на Арда завоюва с 2:1 гостуването на Левски от 15-ия кръг на Първа лига и се изравни по точки с Локомотив Пловдив на второто място във краткотрайното класиране.

Двубоят на " Герена " предложи късна драма. Левски изоставаше с 0:1 след попадение на Матеус Леони в 41-ата минута. Първо в 89-ата минута Паулиньо изравни и изглеждаше, че Левски най-малко ще избави точката.

В ответната офанзива обаче Арда още веднъж излезе напред в резултата след попадение на Иван Коконов. " Сините " потеглиха напред, само че нямаха време за освен това от почетна загуба.

В другия мач от кръга новакът ЦСКА 1948 надделя Берое (Стара Загора) 1:0 с гол на Васил Шопов в 48-ата минута.

Програмата за на следващия ден предлага три мача - Ботев (Враца) - Локомотив (Пловдив), Ботев (Пловдив) - ЦСКА и Славия - Лудогорец (Разград).