Отборът на Арда се поздрави с 3-а победа в последните

...

Пълен обрат изстреля Арда в топ 6 на efbet Лига

Отборът на Арда се поздрави с 3-а победа в последните си 4 турнирни мача и влетя в топ 6 на efbet Лига. В 11-ия кръг на шампионата кърджалии реализираха цялостен поврат от 0:1 до 2:1 против Етър Велико Търново след вълнуващо второ полувреме.

Красимир Станоев откри за „ болярите” с дебютния си турнирен гол за сезона, само че три минути по-късно Жоао де Аморим изравни за Арда, като това беше първи негов гол в българския футбол. Опитният Илиас Хасани обезпечи успеха след изстрел с десния крайник след центриране на Спас Делев от корнер.

Двубоят имаше подвеждащо динамично начало, като доста бързо след откриващите 15-20 минути темпото стана доста по-бавно. Арда беше тимът, който владееше топката и опитваше да раздра плътния отбранителен блок на Етър, където Росен Кирилов несъмнено остави усещане, че е разучил по отличен метод мощните страни на противника.

Като цяло чистите голови обстановки бяха две – по една пред всяка врата. В 18-ата минута националният пазач Христо Иванов по превъзходен метод се оправи с изстрел на Румян Овсепян. Жоао де Аморим сподели положително взаимоотношение с Радослав Кирилов, който се бе изтеглил при границата на пеналта, с цел да изведе португалския си съотборник в кулоар отдясно. От самата аутлиния Де Аморим сви към точката на дузпата, а Овсепян първо овладя и сетне шутира високо към вратата. Иванов сподели отлични рефлекси и мазета над гредата.

Шансът за Етър пристигна в последната минута от постоянното време на първата част. Този път контраатаката с дълъг пас надясно сработи за „ болярите”, а Ивайло Димитров овладя на фланга със единствено двама бранители против себе си. Нападателят с премерена крачка проби в наказателното поле, където вариантите за композиция не бяха по никакъв начин доста. Затова той взе своето решение, по грациозен метод финтира Гаич и с левия крайник шутира по диагонала. Иван Караджов с една ръка мазета топката в корнер.

Втората част започва надалеч по-ударно. В 49-ата минута единствено посредством Ивайло Димитров и Милчо Ангелов гостите проведоха чудесна контраофанзива. Двамата размениха две двойни подавания, а най-после Ангелов изведе Димитров в кулоар зад отбраната. Дарко Глишич опита да спре острието в пеналта, само че го задържа за късите панталони и Димитров употребява това, с цел да завоюва дузпа. От бялата точка Красимир Станоев изпрати топовен шут под гредата за 0:1.

Отговорът на домакините обаче беше гръмотевичен. В 52-ата минута Деян Лозев надигра доста технично Крум Стоянов на фланга, с цел да пробие в наказателното поле към аутлинията, откъдето центрира полувисоко. Иван Иванов замахна с крайник по чудноват метод, което разреши на Де Аморим да получи на 6-7 метра от вратата и да вкара много елементарен дебютен гол – 1:1.

Арда мигновено упражни напън и в 61-ата минута Дарко Глишич с мощен шут по диагонала провокира избавяне от Христо Иванов.

Именно македонецът провокира – с нов изстрел от отдалеченост, рикоширал в защитник на Етър – корнера в 67-ата минута, който докара до цялостния поврат. Спас Делев центрира отдясно по офанзивата, на близката греда топката трансферира двама-трима играчи, с цел да тупне и попадне при Илиас Хасани. Алжирецът сподели отлична реакция и с едно замахване на десния крайник насочи топката през купа от играчи в долния ляв ъгъл – 1:2.

В самия завършек на срещата домакините можеха да изтърван успеха поради едно неразчетено връщане на Атанас Кръстев с глава към вратаря Караджов. Последният излезе в точния момент, с цел да изтласка към аутлинията пресеклия топката Иван Иванов и по този начин трите точки отидоха по сметката на кърджалии.

Арда се изравни по точки (18) с шестия в подреждането Берое, само че се намира на позиция пред него поради успеха в директния мач. Етър, от своя страна, остава 9-и с 11 точки. В идващия кръг великотърновци одобряват Локомотив Пловдив, до момента в който Арда има домашен мач против Дунав.

АРДА – ЕТЪР 2:1

0:1 Красимир Станоев 50'-д.

1:1 Жоао де Аморим 53'

2:1 Илиас Хасани 67'

Арда (4-2-3-1): Иван Караджов /к/ – Конър Рандал (65' - Александър Георгиев), Зоран Гаич, Илиас Хасани, Дарко Глишич – Емил Мартинов (65' - Дарън Сидоел), Румян Овсепян – Спас Делев, Жоао де Аморим (82' - Атанас Кръстев), Деян Лозев – Радослав Василев;

Старши треньор: Стамен Белчев

Етър (4-4-2): Христо Иванов /к/ - Здравко Илиев, Иван Иванов, Александър Дюлгеров, Крум Стоянов – Светослав Ковачев, Ерол Дост, Красимир Станоев, Крис Гади (84' - Иван Стоянов) – Милчо Ангелов, Ивайло Димитров;

Старши треньор: Росен Кирилов