Отборът на Арда (Кърджали) записа втора победа от началото на

...

Арда тушира напрежението с втора победа

Отборът на Арда (Кърджали) записа втора победа от началото на шампионата във Втора професионална лига и тушира напрежението, породило се от незадоволителните резултати в последно време. На “Арена Арда” в Кърджали момчетата на Елин Топузаков надиграха с 2:0 като хазаин досегашния член на елита Пирин (Благоевград).

Успехът обаче не пристигна толкоз елементарно за кърджалийци, които не съумяха да намерят път към мрежата на “орлетата” през първите 45 минути. “Сините” имаха потребност от близо час игра, с цел да санкционират благоевградчани.

По подигравка на ориста създател на попадението стана досегашният титуляр в техните редици Румен Сандев. В 65-ата минута Деян Лозев заби втори гол във вратат на Ивайло Яначков и значително подсигурява трите точки за Арда.

С тях Топчо и компания събраха 7 точки и най-малко краткотрайно разделят четвъртата позиция с ЦСКА 1948 и Ботев (Гълъбово). Пирин пък остава 13-и с 3 точки на сметката си.

Арда (Кърджали) - Пирин (Благоевград) 2:0
1:0 Сандев 52'
2:0 Лозев 65'

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!

ПРОГРАМАТА НА АРДА (КЪРДЖАЛИ)
ПРОГРАМАТА НА ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) ВРЕМЕННОТО КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА

ГОЛМАЙСТОРИТЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА Втора лига 4 кръг, неделя 19 август  Арда (Кърджали) 2:0краен резулат  Пирин (Благоевград)