Отборът на Арда Кърджали продължава с успешното си представяне в

...

"Арда" направи пълен обрат срещу "Етър"

Отборът на " Арда " Кърджали продължава с сполучливото си показване в Първа лига. Възпитаниците на треньора Стамен Белчев победиха с 2:1 " Етър ", правейки цялостен поврат през втората част, откакто губеха с 0:1.

" Арда " към този момент е на пето място в класирането с 18 точки, а " Етър " е девети с 11.

Футболистите на " Арда " първи стигнаха до сериозна офанзива. В 3-ата минута Спас Делев центрира, само че Радослав Василев се размина с топката на комфортна позиция. При ответната офанзива на " болярите " Крис Гади нанесе удар, само че топката срещна тялото на Милчо Ангелов.

Домакините дадоха отговор с рискова акция в 7-ата минута, при която Жоао Аморим стреля с глава, само че Христо Иванов улови топката. Вратарят на " Етър " сподели класата си в 18-ата минута, отразявайки шут на изскочилия против него Румян Ховсепян. В 19-ата минута гостите проведоха рискова акция Ивайло Димитров насочи удар с глава, само че Иван Караджов без проблеми улови топката.

Снимка: Lap.bg

Секунди преди почивката Ивайло Димитров влезе в наказателното поле на " Арда ", преодоля Зоран Гаич и стреля, само че Иван Караджов мазета.

Второто полувреме стартира добре за " Етър ". В 49-ата минута Дарко Глишич задържа Ивайло Димитров в наказателно поле и съдията отсъди дузпа в интерес на " болярите ". Зад топката застана Красимир Станоев, които бе прецизен и се разписа за 0:1. Само две минути по-късно " Арда " изравни, откакто Деян Лозев центрира в наказателното поле на противника и Жоао Аморим се разписа за 1:1.

В 61-ата минута Дарко Глишич проби и стреля рисково, само че Христо Иванов мазета. Домакините направиха цялостен поврат в 67-ата минута. Тогава Спас Делев центрира от корнер, а Илиас Хасани засече топката във вратата на съперника за 2:1.

След попадението домакините заиграха по-внимателно и резервираха преднината си. В самия завършек на дуела Спас Делев се контузи и напусна терена, а съотборниците му доиграха мача с човек по-малко.
Източник: btvnovinite.bg