Отборът на Арда (Кърджали) отнесе с 9:0 Борислав 2009 (Първомай)

...

Арда откри стадиона в паметен мач с 9 гола, тимът на Топчо вдигна купата

Отборът на Арда (Кърджали) отнесе с 9:0 Борислав 2009 (Първомай) в среща от предпоследния кръг на Югоизточна Трета лига. Както е известно, футболистите на Елин Топузаков към този момент се класираха за Втора лига, а през днешния ден с обилна гала бе открит реновираният стадион " Дружба " в Кърджали, на който " сините " ще домакинстват отсега нататък.

Двубоят с Борислав ще се помни освен с броеницата от голове във вратата на гостите. В самото начало вратарят на Борислав 2009 Димитър Стамболийски се контузи, само че заради неналичието на запаса за този пост под рамката застана полеви състезател. След почивката пък Андрей Атанасов - Хищника извърши комична дузпа в жанр " Паненка ", а ударът не уцели задачата и излезе в навън. Четири попадения за Арда вкара Димитър Алексиев, който бе измежду най-хубавите от домакините.  Откриване на реновираният Дружба в Кърджали @@@
До последно мачът бе под въпрос поради мощният дъжд, който се изля над Кърджали малко преди 18:00 часа. Наводненият терен попречи на футболистите да сътворят нещо свястно в първите минути.
 Арда - Борислав ( Първомай ) @@@
В 12-ата минута се случи нещо куриозно и рядко виждано! Вратарят на гостите Димитър Стамболийски се контузи, което наложи на мястото му да застане полеви състезател. Причина за това е късата аварийна пейка на отбора от Първомай. Под рамката застана Апостол Стоянов.
В 15-ата минута Атанас Чепилов откри резултата с помощ от гредата - 1:0 за Арда.

В 17-ата минута " вратарят " на Борислав (Първомай) отби удар отдясно, а Красимир Илиев на празна врата мушна топката за 2:0.
В 19-ата минута Ахмед Осман с глава направи 3:0, а незабавно по-късно Димитър Алексиев от близко усили преднината на домакините с 4:0.
Последва малко мъртвило в наказателното поле на Борислав, с цел да пристигна 32-ата минута, в която Алексиев направи 5:0 с тъкмо осъществяване. Веднага по-късно Илиев повиши на 6:0.

След почивката Арда очевидно понижи оборотите, което бе разумно при 6:0. Все отново в 67-ата минута Митко Плахов опъна мрежата за 7:0.
Малко по-късно се случи нещо комично. В 68-ата минута голмайсторът на Борислав - Андрей Атанасов, прочут като Хищника, получи право да извърши углавен удар. Звездата на гостите опита удар " Паненка ", само че не улучи вратата и прати топката настрана. Така Борислав пропусна дузпата и не означи почетно попадение.

В 80-ата минута Димитър Алексиев оформи своя хеттрик, а резултатът набъбна на 8:0 зза Арда.
С всяка минала минута играчите от Първомай отпадаха от ден на ден, което докара до това да получат гол, до момента в който се движат на ходом в 86-ата минута. Автор на попадение бе още веднъж Алексиев.

След срещата футболистите на Арда получиха медалите си и ликуваха с купата за отличник на Югоизточна Трета лига от ръцете на спортния министър Красен Кралев.  Адра подвигна шампионската купа @@@
АРДА (КЪРДЖАЛИ) - БОРИСЛАВ 2009 (ПЪРВОМАЙ) 9:0