Отборът на АПОЕЛ (Никозия) си тръгна доволен от гостуването си

...

АПОЕЛ си тръгна доволен от Черна гора

Отборът на АПОЕЛ (Никозия) си потегли удовлетворен от гостуването си на Сутиеска. Кипърският отбор победи с 1:0 в Черна гора в първия дуел от втория прелиминарен кръг на Шампионската лига.

Единственият гол в мача падна от дузпа в 42-ата минута, когато Томас Де Винченти се разписа от бялата точка, а 11-метровият удар бе отсъден за нарушаване на Софранач против Ал-Тамари.

Домакините могат да съжаляват, че не стигнаха най-малко до тъждество. В 69-ата минута и те получиха дузпа след груба неточност на вратаря Вид Белец, който първо загуби обикновено топката, а по-късно извърши нарушаване против Осмайнич. Стефан Николич обаче разочарова като от бялата точка стреля в напречната греда.

Така АПОЕЛ е любимец преди реванша, въпреки и с минимална преднина. Тимът обаче е хазаин в ответния мач, което си е още едно преимущество за кипърците.