Отборът на Анже победи Рен с 2:1 у дома и

...

Анже изхвърли Рен за купата

Отборът на Анже победи Рен с 2:1 вкъщи и се класира за 1/16-финалите на шампионата за Купата на Франция.

Резултатът на стадион " Раймон Копа " беше открит още в четвъртата минута от Анжело Фулжини.

В 14-ата минута Фулжини от дузпа удвои за домакините, които по-късно се прибраха да пазят резултата, а след почивката Рен упражни колосален напън.

Статистиката сподели 88 % притежаване на топката през второто полувреме за възпитаниците на треньора Жулиен Стефан, само че не стигнаха единствено до почетно попадение посредством Серу Гираси в 53-ата минута. До края гостите имаха няколко положителни благоприятни условия да стигнат до нов гол, само че пропуски направиха Гираси, Гбоно и Терие.

Така Рен стана седмият тим от Лига 1, който напуща конкуренцията в толкоз ранна фаза след Реймс, Нант, Бордо, Ним, Дижон и Сент Етиен.