Отборът на Алавес се наложи с 2:1 над гостуващия Валенсия

...

Алавес избута Реал Мадрид от четворката, Валенсия претърпя разочарование

Отборът на Алавес се наложи с 2:1 над гостуващия Валенсия в среща от 18-ия кръг на Ла Лига. Дани Парехо изведе напред “прилепите” след отлично осъществяване от директен свободен удар. Борха Бастон (21) и Томас Пина (45) осъществиха за баските. С триумфа момчетата на Абелардо Фернандес краткотрайно изхвърлиха Реал Мадрид от топ 4. В 14-ата минута Дани Парехо означи след съвършено осъществяване от директен свободен удар. Испанският халф завъртя топката над стената от към 25 метра, като вратарят Фернандо Пачеко даже не помръдна. Баските дадоха отговор седем минути по-късно. След осъществяване на корнер се получи малко безредие и Борха Бастон беше най-съобразителен, стреляйки от седем метра в левия ъгъл на вратаря - 1:1. В добавеното време на полувремето виторианци направиха цялостен поврат. Защитата на гостите не се ориентира при центриране отдясно и Томас Пина осъществя от близко - 2:1. След почивката гостите от “Местайя” пропуснаха няколко положителни положения, само че по този начин и не стигнаха до изравнителен гол. Тимът на Марселино усили нападението си в последните минути, когато топката на няколко пъти профуча рисково около вратата на Пачеко. В 86-ата Миши Батшуай се възползва от неточност на Марипан, с цел да си сътвори преимущество при удар, само че не беше акуратен. В 90-ата Марипан се намеси в точния миг, с цел да предотврати гол на Родриго Морено. Валенсия остават в средата на таблицата с едвам четири победи и цели 10 ремита.
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 18 кръг, събота 5 януари  Алавес 2:1краен резулат  Валенсия