Отборът на Алавес надигра с 2:1 Еспаньол в среща от

...

Алавес обърна Еспаньол за две минути

Отборът на Алавес надигра с 2:1 Еспаньол в среща от третия кръг на испанското състезание. Гостите от Барселона откриха резултата в 42-ата минута от дузпа посредством Лео Баптищао. Борха Бастон (57) и Рубен Собрино (59) донесоха триумфа за баските. Срещата във Витория стартира с незачетен гол. В третата минута Ману Алехандро Гарсия си оказа помощ с ръка при преодоляването и попадението не беше годно. В 22-ата Фернандо Пачеко избави след добър удар на Лео Баптищао. В 40-ата съдията назначи дузпа след консултация с ВАР. Давид Лопес беше заловен с ръце от Виктор Лагуардия при корнер. Въпреки че топката въобще не стигна до Лопес, реферът реши, че това е дузпа. Баптищао не сбърка от бялата точка и изведе напред “лос перикитос”. Съдията даде петминутно добавено време поради потреблението на ВАР, само че очевидно домакините на “Мендисироса” не бяха планували толкоз дълго продължение и пръскачките на терена се включиха преди края на полувремето. Така футболистите и съдията изчакаха към минута те да се изключат, с цел да доиграят първата част.
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 3 кръг, неделя 2 септември  Алавес 2:1краен резулат  Еспаньол