Отборът на Академик (София) продължава с отличното си представяне от

...

Академик с втора поредна победа

Отборът на Академик (София) продължава с отличното си показване от началото на сезон 2018/19 в Националната Баскетболна Лига, откакто довечера момчетата на Георги Давидов завоюваха при визитата си на Черно море Тича (Варна) с 92:78 (29:15; 21:25; 25:12; 17:26) в среща от II кръг на родното състезание.

Най-резултатен за спечелилите беше Николай Грозев с 24 точки, Цветомир Чернокожев и Андрей Иванов прибавиха надлежно по 15 и 14 точки, а Александър Илиев и Красимир Димитров завършиха с по 13 точки.

Мартин Коцев и Велислав Гълъбов бяха най-резултатни за варненци и завършиха с по 15 точки.

Възпитаниците на Георги Давидов стояха по-добре на терена в първите минути на дуела и изцяло закономерно започнаха да натрупат разлика в своя изгода, която доближи до 14 точки след първите 10 минути – 29:15.

„ Моряците “ се активизираха през втората четвърт, като очевидно усъвършенстваха играта си в отбрана и нахлуване, което им оказа помощ да понижат пасива си до седем точки в края на първото полувреме, само че пет секунди преди почивката столичните „ студенти “ нанесоха нов удар след тройка на Илиев и Академик завърши с 10 точки преднина след 20 минути игра – 50:40.

Гостите взеха решение дефинитивно изхода на дуела в своя изгода през третата четвърт, когато преобладаваха изцяло и стигнаха до най-голямата разлика в своя изгода от началото на мача – 75:52 след 30 минути игра, като в последната четвърт дуелът просто се доиграваше, а последния съдийски сигнал прозвуча при 92:78 в интерес на Академик (София).

СТАТИСТИКА ОТ ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА – АКАДЕМИК (СОФИЯ)