Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) записа лесна победа в

...

Пловдивските студенти с лесна победа срещу Академик София

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) записа лесна победа в следващия кръг от постоянния сезон на Националната Баскетболна Лига, откакто се наложи при визитата си на Академик София с 93:51 (14:18; 30:8; 27:9; 22:16).

Васил Бачев беше най-резултатен за спечелилите – 23 точки, а Никола Маравич завърши с 13 точки.

Александър Милов беше единствения баскетболист на домакините, който завърши с двуцифрен точков актив – 10 точки.

Двубоят бе равносилен само през първата четвърт, след която младите „ студенти “ имаха задатък от 18:14, само че по-късно пловдивчани демонстрираха образно, че са с съсловия над противника и почивката пристигна при 18 точки в интерес на гостите – 44:26.

През второто полувреме ситуцията на терена не се промени изключително, като баскетболистите на Академик Бултекс 99 продължиха да натрупат преднина, а последния съдийски сигнал прозвуча при 93:51 в тяхна изгода.