Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) направи важна крачка към

...

Академик Бултекс 99 взе предимство за Купата

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) направи значима крачка към класиране на полуфиналите на шампионата за Купата на България, откакто довечера се наложи при семейството си на Берое (Стара Загора) с 84:78 (27:20; 16:18; 13:19; 28:21) в първи дуел от 1/4-финалите на конкуренцията.

Айзея Юмипиг беше най-резултатен за спечелилите – 22 точки, а Димитър Димитров и Мартин Дурчев прибавиха надлежно по 17 и 13 точки.

Александър Янев още веднъж бе над всички за „ зелените” – 19 точки и 11 битки, а Тихомир Желев и Майк Ди Нуно завършиха надлежно с по 17 и 16 точки.

Срещата стартира извънредно равностойно, като през първите пет минути двата тима си размениха лидерската позиция неведнъж. Малко след средата на интервала домакините от Пловдив се възползваха от няколко грешки в отбраната на противника и съумяха да изградят по-комфортна преднина, която се резервира до края на частта - 27:20.

Малко след средата на втория интервал Академик Бултекс 99 доближи до най-голямата си преднина в дуела до този миг – 43:32, откакто момчетата на Асен Николов несъмнено стояха по-добре на терена в тези минути. Това принуди Любомир Минчев да вземе спиране, като наставленията му несъмнено дадоха резултат и на почивката Берое към този момент изоставаше единствено с пет точки - 38:43.

Началото на второто полувреме бе белязано с доста неточности, като резултата остана неизменен близо пет минути. Сушата бе прекратена след тройка на Дурчев, а малко след него още веднъж домакините се разписаха за 48:38. Минчев взе спиране, което още веднъж даде резултат и разликата бе стопена след три следващи тройки на Желев за серия от 12:0 и поврат за " зелените " - 57:56 след 30 минути игра.

Наказателната акция на старозагорци продължи и при започване на последната четвърт и гостите дръпнаха със седем точки - 63:56, което принуди домакините да вземат спиране. След подновяването на играта " студентите " се отпушиха след тройка на Юмипиг, като това даде начало на мощна серия от 20:9, която донесе победа на Академик Бултекс 99 – 84:78.