Отборът ма Милуоки Бъкс записа 17-та поредна победа в НБА,

...

Милуоки надви Мемфис за 17-та поредна победа

Отборът ма Милуоки Бъкс записа 17-та поредна победа в НБА, откакто доста мощна четвърти оказа помощ на отбора да надвия Мемфис Гризлис със 127:114 като посетител.

Срещата стартира мощно за Бъкс, които дръпнаха с шест точки след първата част, само че по-късно домакините заиграха по-уверено и обърнаха резултата, като в средата на третата четвъртина натрупаха преднина от 10 точки. В последната част баскетболистите на Милуоки бяха тотални господари на корта и в последна сметка стигнаха до безапелационен триумф с 13 точки.

Действащият MVP Янис Адетокумбо осъществя 37 точки и 11 битки за 26 минути игра, а Крис Мидълтън добави 26 точки за триумфа. За Гризлис доста мощен мач направи Джарън Джаксън, който вкара 43 точки с 9 осъществени тройки. Милуоки към този момент са с баланс 23-3, до момента в който Мемфис има 8 победи и 17 загуби.

В различен мач от тази нощ Джеймс Хардън мина границата от 50 маркирани точки във втори следващ дуел, с цел да изведе Хюстън Рокетс до победа над Орландо Меджик със 130:107 като посетител. Хардън осъществя 54 точки с 10 маркирани тройки.

Ел Ей Лейкърс записа 23-ия си триумф от началото на сезона след победа при гостуването си на Маями Хийт със 113:110. Тандемът Леброн Джеймс и Антъни Дейвис се регистрира общо с 61 точки, 19 битки и 13 асистенции. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg