Остапенко не успя да вземе и гейм срещу китайка, Дел

...

Остапенко не успя да вземе и гейм срещу китайка, Дел Потро влезе във втория кръг

Остапенко не съумя да вземе и гейм против китайка, Дел Потро влезе във втория кръг
Латвийката Елена Остапенко претърпя тежка загуба от китайката Цзян Ван с 0-6, 06 в дуел от втори кръг на шампионата в Пекин. Остапенко не съумя да завоюва нито един гейм и бе разгромена за 55 минути от азиатката, която в идващия кръг чака по-добрата от мача Каролина Плишкович - Александра Саснович.

Поставената под №8 Наоми Осака пък разруши американката Дениъл Колинс с 6-1, 6-0 единствено за 51 минути. Шампионката от Ю Ес Оупън 2018 ще спори за място в 1/4 финалите с германката Юлия Гьоргес. Анжелик Кербер продължава напред след триумф над Карла Суарес Наваро със 7-6, 6-1, а Доминика Цибулкова се наложи над Дария Гаврилова с 6-3, 6-3.

При мъжете лидерът в схемата Хуан Мартин дел Потро победи испанеца Алберт Рамос Виньолас със 7-5, 6-2. Аржентинецът записа 10 аса и направи 4 пробива от 9 благоприятни условия. В идващия кръг противник на Дел Потро ще бъде Карен Хачанов. По-рано през днешния ден Григор Димитров започва присъединяване си в шампионата в азиатската столица с победа над американеца Тенис Сандгрен със 7-5, 6-3. Първата ни ракета е подложен под номер 3 в главната скица на конкуренцията и трябваше да играе с Райън Харисън, който обаче се отхвърли в последния миг поради контузия и мястото му зае неговия съотечественик Сандгрен, "щастлив губещ" от квалификациите. Действащият първенец Рафаел Надал не играе в шампионата поради контузия в коляното. /БГНЕС
Източник: bgnes.com