Осмият ден от Световното първенство в Русия ни предложи нови

...

Аржентина - Хърватия: Какво говорят цифрите

Осмият ден от Световното състезание в Русия ни предложи нови вълнуващи моменти. Поантата бе зрелището сред аржентинци и хървати. " Шахматистите " победиха именития си противник с класическото 3:0, само че по-стряскащ бе фактът, че го обезличиха. Треньорът на южноамериканците Хорхе Сампаоли е огромният виновник. Тактиката му за конфликта с балканците беше тотално сбъркана и неуместна, а от това пострада огромната звезда - Лионел Меси.

Лидерът на Аржентина показва нерешителност още преди началото на дуела. Физиономията му по време на осъществяването на националните химни бе красноречива. По лицето му се четеше едно - обезсърчение. През първото полувреме игра с топката по-малко пъти от вратаря Уили Кабалеро (големият виновник при гола на Анте Ребич), а общо за цялата среща насочи единствено 1 удар към противниковата врата!

Равносметката след Аржентина - Хърватия в числа:

647 : Толкова са минутите от последния гол на Лионел Меси на Световно състезание. Числото набъбна и след двата мача на Мондиал 2018 - 1:1 с Исландия (Серхио Агуеро) и 0:3 с Хърватия. Последният път, когато " десетката " порази противниковата врата, беше в Порто Алегре през 2014 против Нигерия (3:2). Срещата бе от груповата фаза на шампионата в Бразилия, а до финала Меси не се разписа.

Меси ще се откаже от националния тим, счита някогашен футболист на Аржентина

" Боли ме поради него "

270,8 : Лео се разписва на всеки 93,3 минути с екипа на Барселона (във всички турнири), само че на Световни шампионати успеваемостта му е стряскащо по-ниска. Почти три пъти повече време лишава на суперзвездата да вкара на Мондиал - прави го на всеки 270,8 минути. На шампионата в Русия е отправил 12 несполучливи удара. Само 1 от тях бе в злощастния мач с Хърватия, в който Меси бе фигурант на терена.

Към момента Аржентина върви по-зле даже и от Мондиал 1974

И тогава нямаше победа в първите два мача, само че вкара повече голове

60 : Загубата на " гаучосите " от Хърватия е най-тежката в групова фаза от 1958. Тогава са прегазени от Чехословакия с 1:6. За никой не е изненада, че отпадат още в първия стадий на шампионата.

Хърватия разгроми Аржентина с 3:0 в мач от група D на Мондиал 2018
Шах и мат: Безобразна Аржентина падна в краката на брилянтните хървати!

" Шахматистите " с победа за историята - 3:0, която съвсем изхвърля Меси и компания от Мондиал 2018

11 : За пръв път от 11 Мондиала Аржентина не съумява да завоюва в първите си две срещи. През 1974 " гаучосите " губят от Полша (2:3) и приключват 1:1 с Италия в откриващите си мачове (и двата в Щутгард). Дори през 2002, когато не съумяват да преминат груповата фаза, те печелят с 1:0 против Нигерия в дебютния си мач.

Жозе Моуриньо: Хърватия може да победи Аржентина
Моуриньо: Хърватия може да победи Аржентина

" Имат превъзходни футболисти, изключително в центъра на терена "

20 : Хърватия се класира за директните елиминации на Световно състезание за първи път от 1998, когато сграбчиха бронзовите медали. През 2002, 2006 и 2014 отпаднаха още в групите.

Диего Марадона: Отборът ни е срам, Сампаоли да не се прибира в Аржентина

" Може да съберете 25 прелестни футболисти, само че с тях би трябвало да се работи "

3 : Лука Модрич е 3-ят хърватин, който отбелязва в следващи мачове на Шампионата на планетата. Голмайсторът през 1998 Давор Шукер го направи в 4 поредни срещи във Франция, а Иван Перишич в 2 - против Камерун и Мексико през 2014.

Фабио Капело: Полузащитата на Аржентина беше нелепа
Капело: Полузащитата на Аржентина беше нелепа

" Меси се подаде на напрежението след трите гола на Роналдо "

1 : Това е 1-ва победа на " шахматистите " на Световно състезание против противник от Южна Америка. До момента Хърватия имаше 4 загуби от 4 мача (3 провали от Бразилия и 1 от Аржентина).

" Гаучосите " към момента имат късмет да излязат от групата си. Но какво ще стане по-късно?