Осасуна спечели с 3:1 срещу Валенсия в последен мач от

...

Червен картон провали Валенсия в Памплона

Осасуна завоюва с 3:1 против Валенсия в финален мач от 10-ия кръг на Ла Лига. Домакините от Памплона изоставаха в резултата след четвърт час игра, само че бяха улеснени от аления картон на Родриго в 29-ата минута, който им разреши да играят повече от час с човек повече.

Точно Родриго изведе " прилепите " напред в резултата в 14-ата минута, само че след аления си картон за удар без топка сложи съотборниците си в доста сложна обстановка. Осасуна се възползва доста бързо от това и в 34-тата минута Ойер изравни с глава.

Още с началото на второто полувреме домакините сложиха под сериозен напън противника си и Рубен Гарсия, още веднъж с глава, вкара за 2:1 в 48-мата минута. Крайното 3:1 бе завършено от Первис Еступинан 10 минути преди края.

С успеха Осасуна събра 14 точки и заема девето място, до момента в който Валенсия е на 12-а позиция с 13 пункта.

В идващия кръг Осасуна ще гостува на различен от новаците - Майорка, а на Валенсия следва домакинство на Севиля.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Примера дивисион 10 кръг, неделя 27 октомври  Осасуна 3:1краен резулат  Валенсия