Осасуна и Алавес завършиха наравно 1:1 в последния мач за

...

Равенство в последния мач за годината в Ла Лига

Осасуна и Алавес приключиха наедно 1:1 в последния мач за 2020 година в Ла Лига.

Осасуна остана с човек по-малко още в осмата минута поради червен картон на вратаря Рубен, само че домакините освен съумяха да задържат вратата си суха дълго време, а и поведоха в резултата. Енрик Гайего подаде на Роберто Торес по дясното крило в 67-та минута и той стреля мощно диагонално, а вратарят Пачеко единствено съумя да отклони топката в личната си врата.

Осасуна обаче по този начин и не стигна до първата си победа от 24 октомври насам, тъй като Алавес изравни бързо. Резервата Лукас Перес вкара от дузпа в 75-ата минута и с това оформи крайното 1:1.

FINAL
— C. A. OSASUNA (@CAOsasuna)
Равенството остави Осасуна на 19-о място в класирането с 12 точки, до момента в който Алавес е 13-и с пет повече.

Ла Лига 16 кръг, четвъртък 31 декември  Осасуна 1:1краен резулат  Алавес