Орлите допуснаха обрат с 1:2 от Интер пред празните трибуни

...

Лудогорец отпадна достойно от Лига Европа

Орлите позволиха поврат с 1:2 от Интер пред празните трибуни на " Джузепе Меаца "

Интер обърна Лудогорец с 2:1 и с общ резултат 4:1 се класира за осминафиналите на Лига Европа. Двубоят на стадион " Джузепе Меаца " се игра пред празни трибуни заради ограничения за сигурност поради върлуващия в Северна Италия ковид. Българският първенец се показа почтено в реванша, опитваше се да се надиграва с именития си противник, само че в последна сметка класата на домакините си сподели думата.

Орлите започнаха добре и откриха в 26-ата минута. Сисиньо центрира отдясно Каули се пребори с Диего Годин, овладя чудесно топката и от дребен ъгъл я прати във вратата. В 32-ата минута обаче домакините изравниха. Бираги бе изведен в наказателното поле и с компактен шут стреля тъкмо в близкия ъгъл. Домакините стигнаха до цялостен поврат в самия завършек на първото полувреме с чудноват гол на Лукаку. Санчес изведе с прехвърлящо подаване нападателя зад отбраната, той стреля с глава, плонжирайки, ударът му бе избавен от Илиев, само че топката още веднъж се удари в главата на падналия на земята Лукаке и влетя в мрежата.

Второто полувреме стартира с две греди за Интер. В 52-та минута Антонио Конте разтресе напречния дирек с мощен шут он 25 метра. В 59-ата укаку откри междина за пукотевица през краката на Терзиев, само че Илиев съумя да допре топката преди тя да се отбие в лявата греда. Лудогорец отговори с далечни удари на Кешерю и Шверчок, които не затрудниха вратаря на домакините. Чибота също опита шанса си 6 минути преди края, само че ударът му мина над гредата.

ИНТЕР - ЛУДОГОРЕЦ 2:1

0:1 Каули Оливейра 26, 1:1 Кристиано Бираги 32, 2:1 Ромелу Лукаку 45+4

ИНТЕР (3-5-2): 27. Даниеле Падели - 33. Данило Д`Амброзио (76 - 95. Алесандро Бастони), 13. Андреа Ранокия-капитан, 2. Диего Годин - 32. Кристиано Бираги, 11. Виктор Моузес, 20. Борха Валеро, 23. Николо Барела (46 - 77. Марсело Брозович), 24. Кристиан Ериксен - 7. Алексис Санчес, 9. Ромелу Лукаку (62 - 30. Себастиано Еспозито)
Треньор Антонио Конте

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): 23. Пламен Илиев - 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 21. Драгош Григоре, 3. Антон Недялков - 18. Светослав Дяков-капитан, 25. Стефан Баджи - 84. Марселиньо (83 - 8. Дан Битон), 95. Каули Оливейра, 88. Вандерсон (70 - 13. Мавис Чибота) - 28. Клаудиу Кешеру (64 - 10. Якуб Швиерчок)
Треньор Павел Върба

Съдия Даниел Зиберг (Германия)

Жълт картон: Д`Амброзио (Интер, 22) ; Вандерсон (Лудогорец, 70)

Стадион “Джузепе Меаца ”, Милано/ Трафик Нюз

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!