Орландо победи Лос Анджелис Лейкърс със 119:118 точки и прекъсна

...

Орландо спря серията на Лейкърс от девет поредни успеха

Орландо победи Лос Анджелис Лейкърс със 119:118 точки и прекъсна серията на "езерняците " от девет следващи триумфа в Националната баскетболна лига на Съединени американски щати и Канада.

Маркел Фюлц вкара два значими коша в последната минута на дуела, осъществя 21 точки и записа втори "трипъл-дабъл " в кариерата си, откакто добави 11 битки и 10 асистенции към статистиката си. Аарън Гордън добави 21 точки, а Орландо имаше преднина даже от 21 точки при започване на второто полувреме. Уес Ивунду се отличи с 19 точки, а Никола Вучевич вкара също 19 за триумфа на Меджик.

Леброн Джеймс записа 19 точки и 19 асистенции за Лейкърс, само че пропусна тройка 4.9 секунди преди сирената. За "езерняците " това е първа загуба от Коледа насам. Куин Кук беше най-резултатен за отбора с 22 точки и вкара тройка със сирената. Лейкърс игра в четвърти следващ мач без контузената си звезда Антъни Дейвис.