Обявиха дните и часовете на мачовете в Катар, финалът на Мондиала ще е на 18 декември
Организаторите на Мондиала в Катар оповестиха дните и часовете на дуелите от шампионата, който ще се организира сред 21 ноември и 18 декември в арабската страна.
Мачът на откриването сред Катар и Еквадор ще бъде на 21 ноември от 12:00 часа българско време. След изиграването на груповата фаза няма да има дни отмора преди началото на елиминациите. За сметка на това, сред различнита стадии на елиминациите ще има по 2 дни отмора.
В обособените дни от групите ще се играят по 4 мача, като те ще са с начални часове: 12:00, 15:00, 18:00 и 21:00 часа. Изключение вършат последните мачове от групите, които ще са от 17:00 и 21:00 часа.
Жребият за Мондиал 2022 прати Испания и Германия в една група, Катар - Еквадор е откриващият мач
Вижте цялостният чоп
Ето и цялостната стратегия на мачовете от Мондиала:
Група " А " - Катар, Еквадор, Сенегал, Холандия
Първи мачове: 21 ноември
Катар - Еквадор
Сенегал - Нидерландия
Втори мачове: 25 ноември
Катар - Сенегал
Еквадор - Нидерландия
Трети мачове: 29 ноември
Катар - Нидерландия
Еквадор - Сенегал
Група " В " - Англия, Иран, Съединени американски щати, Уелс/Шотландия/Украйна
Първи мачове: 21 ноември
Англия - Иран
Съединени американски щати - Уелс/Шотландия/Украйна
Втори мачове: 25 ноември
Англия - Съединени американски щати
Иран - Уелс/Шотландия/Украйна
Трети мачове: 29 ноември
Англия - Уелс/Шотландия/Украйна
Иран - Съединени американски щати
Група " С " - Аржентина, Саудитска Арабия, Мексико, Полша
Първи мачове: 22 ноември
Аржентина - Саудитска Арабия
Мексико - Полша
Втори мачове: 26 ноември
Аржентина - Мексико
Саудитска Арабия - Полша
Трети мачове: 30 ноември
Аржентина - Полша
Саудитска Арабия - Мексико
Група " D " - Франция, Перу/Австралия/ОАЕ, Дания, Тунис
Първи мачове: 22 ноември
Франция - Перу/Австралия/ОАЕ
Дания - Тунис
Втори мачове: 26 ноември
Франция - Дания
Перу/Австралия/ОАЕ - Тунис
Трети мачове: 30 ноември
Франция - Тунис
Перу/Австралия/ОАЕ - Дания
Група " Е " - Испания, Коста Рика/Нова Зеландия, Германия, Япония
Първи мачове: 23 ноември
Испания - Коста Рика/Нова Зеландия
Германия - Япония
Втори мачове: 27 ноември
Испания - Германия
Коста Рика/Нова Зеландия - Япония
Трети мачове: 1 декември
Испания - Япония
Коста Рика/Нова Зеландия - Германия
Група " F " - Белгия, Канада, Мароко, Хърватия
Първи мачове: 23 ноември
Белгия - Канада
Мароко - Хърватия
Втори мачове: 27 ноември
Белгия - Мароко
Канада - Хърватия
Трети мачове: 1 декември
Белгия - Хърватия
Канада - Мароко
Група " G " - Бразилия, Сърбия, Швейцария, Камерун
Първи мачове: 24 ноември
Бразилия - Сърбия
Швейцария - Камерун
Втори мачове: 28 ноември
Бразилия - Швейцария
Сърбия - Камерун
Трети мачове: 2 декември
Бразилия - Камерун
Швейцария - Сърбия
Група " H " - Португалия, Гана, Уругвай, Южна Корея
Първи мачове: 24 ноември
Португалия - Гана
Уругвай - Южна Корея
Втори мачове: 28 ноември
Португалия - Уругвай
Гана - Южна Корея
Трети мачове: 2 декември
Португалия - Южна Корея
Гана - Уругвай
Осминафинали: 3, 4, 5 и 6 декември
Четвъртфинали: 9 и 10 декември
Полуфинали: 13 и 14 декември
Мач за 3-то място: 17 декември
Финал: 18 декември
Мачът на откриването сред Катар и Еквадор ще бъде на 21 ноември от 12:00 часа българско време. След изиграването на груповата фаза няма да има дни отмора преди началото на елиминациите. За сметка на това, сред различнита стадии на елиминациите ще има по 2 дни отмора.
В обособените дни от групите ще се играят по 4 мача, като те ще са с начални часове: 12:00, 15:00, 18:00 и 21:00 часа. Изключение вършат последните мачове от групите, които ще са от 17:00 и 21:00 часа.
Жребият за Мондиал 2022 прати Испания и Германия в една група, Катар - Еквадор е откриващият мач
Вижте цялостният чоп
Ето и цялостната стратегия на мачовете от Мондиала:
Група " А " - Катар, Еквадор, Сенегал, Холандия
Първи мачове: 21 ноември
Катар - Еквадор
Сенегал - Нидерландия
Втори мачове: 25 ноември
Катар - Сенегал
Еквадор - Нидерландия
Трети мачове: 29 ноември
Катар - Нидерландия
Еквадор - Сенегал
Група " В " - Англия, Иран, Съединени американски щати, Уелс/Шотландия/Украйна
Първи мачове: 21 ноември
Англия - Иран
Съединени американски щати - Уелс/Шотландия/Украйна
Втори мачове: 25 ноември
Англия - Съединени американски щати
Иран - Уелс/Шотландия/Украйна
Трети мачове: 29 ноември
Англия - Уелс/Шотландия/Украйна
Иран - Съединени американски щати
Група " С " - Аржентина, Саудитска Арабия, Мексико, Полша
Първи мачове: 22 ноември
Аржентина - Саудитска Арабия
Мексико - Полша
Втори мачове: 26 ноември
Аржентина - Мексико
Саудитска Арабия - Полша
Трети мачове: 30 ноември
Аржентина - Полша
Саудитска Арабия - Мексико
Група " D " - Франция, Перу/Австралия/ОАЕ, Дания, Тунис
Първи мачове: 22 ноември
Франция - Перу/Австралия/ОАЕ
Дания - Тунис
Втори мачове: 26 ноември
Франция - Дания
Перу/Австралия/ОАЕ - Тунис
Трети мачове: 30 ноември
Франция - Тунис
Перу/Австралия/ОАЕ - Дания
Група " Е " - Испания, Коста Рика/Нова Зеландия, Германия, Япония
Първи мачове: 23 ноември
Испания - Коста Рика/Нова Зеландия
Германия - Япония
Втори мачове: 27 ноември
Испания - Германия
Коста Рика/Нова Зеландия - Япония
Трети мачове: 1 декември
Испания - Япония
Коста Рика/Нова Зеландия - Германия
Група " F " - Белгия, Канада, Мароко, Хърватия
Първи мачове: 23 ноември
Белгия - Канада
Мароко - Хърватия
Втори мачове: 27 ноември
Белгия - Мароко
Канада - Хърватия
Трети мачове: 1 декември
Белгия - Хърватия
Канада - Мароко
Група " G " - Бразилия, Сърбия, Швейцария, Камерун
Първи мачове: 24 ноември
Бразилия - Сърбия
Швейцария - Камерун
Втори мачове: 28 ноември
Бразилия - Швейцария
Сърбия - Камерун
Трети мачове: 2 декември
Бразилия - Камерун
Швейцария - Сърбия
Група " H " - Португалия, Гана, Уругвай, Южна Корея
Първи мачове: 24 ноември
Португалия - Гана
Уругвай - Южна Корея
Втори мачове: 28 ноември
Португалия - Уругвай
Гана - Южна Корея
Трети мачове: 2 декември
Португалия - Южна Корея
Гана - Уругвай
Осминафинали: 3, 4, 5 и 6 декември
Четвъртфинали: 9 и 10 декември
Полуфинали: 13 и 14 декември
Мач за 3-то място: 17 декември
Финал: 18 декември
Източник: topsport.bg
КОМЕНТАРИ