Оренбург се нуждаеше от 8 мача, за да постигне първата

...

Оренбург тръгна нагоре след втори пореден успех

Оренбург се нуждаеше от 8 мача, с цел да реализира първата си победа за сезона в Премиер лигата и я реализира преди паузата за националните тимове. Тогава отборът на Владимир Федотов се наложи с 2:1 над Уфа като посетител, а през днешния ден затвърди възходящото си показване с домашен триумф против Рубин със същия резултат.

Първото полувреме завърши без голове, само че при започване на второто почитателите на стадион " Газовик " имаха мотиви за наслада. Джордже Деспотович центрира в наказателното поле, където Филип Уремович не се намеси добре и топката стигна до Рикардо Алвеш, а той беше безмилостен - 1:0. Само няколко минути по-късно Олег Данченко се включи в предни позиции и откри Евгений Башкиров, който с глава възвърне равенството.

Двубоят отиваше към закономерно тъждество, само че в 89-ата минута домакините получиха дузпа, отсъдена за нарушаване на Уремович против Артьом Кулишев. Зад топката застана самият Кулишев, който донесе по този начин значимата победа на Оренбург.

Домакините се изкачиха на 12-о място в подреждането, а Рубин е 10-и, само че е в серия от три следващи загуби.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Премиер Лига 9 кръг, неделя 15 септември  Оренбург 2:1краен резулат  Рубин