Оптимистичното мислене може да промени зоните на мозъка, които се

...
Оптимистичното мислене може да промени зоните на мозъка, които се
Коментари Харесай

Житейската нагласа, която намалява тревожността и развива мозъка

Оптимистичното мислене може да промени зоните на мозъка, които се свързват с възприятието на тревога. Орбифронталният кортекс (ОФК) е област, която играе значима роля както във връзка с тревогата, по този начин и на оптимизма.

Невроучени са разкрили, че хората с оптимистична настройка имат по-голям орбифронтален кортекс. Изследването им е въодушевено от открития по-рано факт, че по-малкият орбифронтален кортекс е обвързван с по-високо ниво на тревога, осведоми сайта PsyBlog.

„ Искахме да поемем в противоположната посока – споделя ръководителят на проучването доктор Санда Долкос. „ Ако има стесняване в региона на орбифронталния кортекс при хората с тревожни разстройства, какво би означавало при здрави хора тази област да е по-голяма? “

Резултатите демонстрират, че оптимизмът е връзката сред тревогата и размера на ОФК. Те идват от сканиране на мозъка на 61 души, при които също по този начин са проучени нивата на оптимизъм, тревога и прочувственото положение.

„ Може да си кажете – ясно, има връзка сред орбифронталния кортекс и тревогата. Какво би трябвало да направя, с цел да понижа тревогата? “

И нашият модел демонстрира, че част от отговора е да се работи посредством оптимизма. Оптимизмът е един от факторите, върху които би трябвало да се фокусираме.

„ Ако можете да упражнявате реакциите на хората, теорията е, че в продължение на по-дълъг интервал, способността им да управляват реакциите си на моментна база в последна сметка ще бъде отпечатана в структурата на мозъка им. “

...............

Още сходни четива може да намерите на уеб страницата Obekti.bg
Източник: manager.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР