Онс Джабюр стана първата тениситка от Тунис, която се класира

...

И Тунис вече си има финалистка в турнир на WTA

Онс Джабюр стана първата тениситка от Тунис, която се класира за край на шампионат на WTA. 24-годишната квалификантка Джабюр доближи до мача за купата на шампионата за купата на Кремъл в Москва с награден фонд 867 766 $ след триумф над поставената под номер 5 Анастасия Севастова (Латвия) с 6:3, 3:6, 6:3. Африканката позволи пробив на старта на мача, само че по-късно взе пет от идващите шест гейма по пътя си към триумфа в първия сет.
Във втората част Севастова дръпна с 5:2 и изравни. Латвийката на два пъти повеждаше с пробив и в третия сет при 1:0 и при 3:2, само че Джабюр направи серия от четири следващи гейма, с цел да победи.

A signature flying @DKasatkina forehand!#KremlinCup pic.twitter.com/scJI7BI7YD
— WTA (@WTA) October 19, 2018
С триумфа африканката, 101-а в международната класация сега, се подсигурява нанагорнище до рекордното в кариерата си 63-о място, а при триумф тя ще дебютира в топ 50. На финала тя чака представителката на домакините и миналогодишна вицешампионка Даря Касаткина, която победи британката Йоана Конта с 6:4, 6:3.