Олимпийският волейболен шампион Бразилия тръгна с победа на финалите на

...

Бразилия тръгна с фантастична победа над Канада пред 30 000 в Куритиба

Олимпийският волейболен първенец Бразилия потегли с победа на финалите на Световната лига, на които е хазаин в Куритиба. Волейболистите на " Селесао " се постановиха над Канада с 3:1 (25:21, 17:25, 25:19, 25:19) в първия си мач от Група J1 на финалния шампионат, игран довечера пред фантастичните към 30 000 фенове на футболния стадион " Арена да Байшада ".

По този метод Бразилия направи сериозна крачка към класиране за полуфиналите. Утре (5 юли) бразилците почиват, до момента в който " кленовите листа " ще играят против третия отбор в групата - Русия. Срещата е още веднъж от 21,05 часа българско време.

Канада се опита да се бори от последната до последната минута на дуела. В началото на първия гейм момчетата на френския селекционер Стефан Антига поведоха с 6:2, само че след това го изгубиха с 21:25. " Кленовите листа " съумяха да завоюват втората част с безапелационното 25:17 с помощта на капитана Джон Перин и Шарън Върнън-Евънс. В идващите два гейма, обаче, домакините от Бразилия, подкрепяни от невероятната аудитория, демонстрираха темперамент в решаващите моменти и се поздравиха с крайната победа с 3:1 след 25:19 и 25:19.

Най-полезен за бразилския отбор стана Уолъс Де Соуса с 18 точки (2 блока, 1 ас и 56% успеваемост в атака) за успеха. Рикардо Лукарели (1 блок, 1 ас, 48% успеваемост в атака) и Лукаш Сааткамп (2 блока, 1 ас и 50% успеваемост в атака) прибавиха още 12 и 11 точки за триумфа. За канадците Грейъм Виграс (3 блока, 1 ас и 69% успеваемост в атака) и Джон Перин (1 блок, 1 ас, 38% успеваемост в атака) осъществиха 15 и 14 точки.

БРАЗИЛИЯ - КАНАДА 3:1 (25:21, 17:25, 25:19, 25:19)
БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 4, Уолъс Де Соуса 18, Рикардо Лукарели 12, Маурисио Боржеш 9, Лукаш Сааткамп 11, Маурисио Силва 3 - Талес Хос-либеро (Ренан Буяти, Лукаш Лох)
Старши-треньор: Ренан Дел Зото
КАНАДА: Тайлър Сандърс 1, Шарън Върнън-Евънс 13, Джон Перин 14, Стивън Маар 4, Грейъм Виграс 15, Дейниъл Ван Доорн 7 - Блейър Бан-либеро (Райли Бърнс 2, Николас Хоуг 2, Джейсън Де Роко)
Старши-треньор: Стефан Антига.

СНИМКИ: FIVB.COM
Източник: novini.bg