Олимпийският шампион САЩ постигна трета поредна победа в първата групова

...

Изразителни победи за САЩ и Сърбия на Световното по баскетбол

Олимпийският първенец Съединени американски щати реализира трета поредна победа в първата групова фаза на международното състезание по баскетбол за мъже в Япония, Филипините и Индонезия.

В среща от група " С " в Пасай американците надиграха със 110:62 (31:12, 31:21, 25:16, 23:13) състава на Йордания. В дуела сред любимеца и новобранеца в групата предстоящо нямаше никаква конспирация за крайната победа и това разреши на старши треньора Стийв Кър да даде солидни игрови минути на всичките 12 състезатели в тимовия лист.

Още след първата четвърт американците поведоха с 19 точки при 31:12, а до полувремето преднината им набъбна до 29 точки при 61:33.

Най-резултатен за спечелилите бе гардът на Минесота Тимбъруулвс Антъни Едуардс, който осъществя 22 точки. С 13 приключи Боби Портис, 12 прибави Джарън Джаксън-младши, а Джейлън Брънсън вкара още 10 точки.

За Йордания с 20 точки приключи някогашният състезател от НБА Ронда Холис-Джеферсън.

С триумфа си американците приключиха първата групова фаза с оптималните три победи от три мача, до момента в който Йордания остава на дъното в групата без триумф и ще взе участие за систематизиране на местата от 17-о до 32-ро.

Трета поредна победа и първо място в група " В " записа съставът на Сърбия. В Манила западните ни съседи надиграха със 115:83 (30:20, 26:19, 27:26, 18:32) дебютанта Южен Судан. Подобно на американците, сърбите също завоюваха всяка една от четирите елементи на дуела, като най-завързана бе третата четвърт, в която се постановиха единствено с една точка разлика при 26:27.

Крилото на Маями Хийт Никола Йович вкара 25 точки за сърбите, Боян Богданович приключи с 23, а центърът Никола Милутинов направи " дабъл-дабъл " от 17 точки и 10 битки.

За отбора на Южен Судан, който завършва първата фаза с една победа и двев загуби, Дут Кацуол осъществя 21 точки.

Към втората групова фаза продължава и дебютантът на международни шампионати Грузия. В Окинава черноморската страна реализира втората си победа в три мача в група " F ", откакто се наложи над Венецуела със 70:59 (24:19, 18:4, 17:21, 11:15).

Грузинците си взеха решение мача във втората четвърт, в която разрешиха на Венецуела да вкара единствено един панер от игра и общо едвам четири точки.

Торнике Шенгелия бе над всички в мача с 25 точки за спечелилите, а за венецуелците, които позволиха трета поредна загуба, Нестор Колменарес се отличи с " дабъл-дабъл " от 16 точки и 12 битки.

По-късно през днешния ден е другият мач в групата, в който непобеденият досега отбор на Словения се изправя против отбора на Кабо Верде./ БТА